Osjaków: Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę ciężarówki. Badanie wykazało pond 3 promile

592
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Dzięki reakcji innego uczestnika ruchu funkcjonariusze wieluńskiej drogówki, zatrzymali 40-letni obywatel Ukrainy miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i kierował ciężarówką z naczepą.

19 lutego 2019 roku dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie , że w miejscowości Osjaków w kierunku stacji paliw porusza się samochód ciężarowy wraz z naczepą, którego kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce od razu skierowano patrol wieluńskiej drogówki. Policjanci kilka minut później zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem. Okazał się nim być 40- letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali 40- latka, który noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna a także zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: