Napadł na dostawcę pizzy, użył wobec niego gazu, dusił i groził pozbawieniem życia

1053
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Kryminalni policjanci z wieluńskiej komendy zatrzymali 26- letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego podejrzanego o dokonanie rozboju na dostawcy pizzy. Mężczyzna chcący zbić z tropu policjantów niedługo po zdarzeniu zgłosił na komendzie, że sam padł ofiarą rozboju. Policjanci bardzo szybko ustalili jednak, że żadnego napadu nie było. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, które znaleźli u znajomego sprawcy rozboju, który także został zatrzymany. Wobec 26- latka Prokuratura Rejonowa w Wieluniu skierowała wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Zdarzenie miało miejsce 18 lutego 2019 roku około godz. 20:40 w rejonie jednego z ogródków działkowych w Wieluniu. O napadzie oficera dyżurnego policji poinformował właściciel pizzerii. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol policji. Z ustaleń policjantów wynikało, iż tego dnia pracownik jednej z pizzerii zgodnie z zamówieniem miał dostarczyć pizzę we wskazane miejsce w okolicy ogródków działkowych w Wieluniu. Na miejscu dostawca pizzy zastał mężczyznę, który podczas odbioru zamówienia nie zapłacił za pizzę i niespodziewanie go zaatakował. Napastnik użył wobec pokrzywdzonego gazu, następnie dusił go oraz groził pozbawieniem życia, po czym skradł mu saszetkę z pieniędzmi w kwocie ponad 750zł pochodzącymi z utargu. Po całym zdarzeniu napastnik uciekł. Wieluńscy policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą, ustalili rysopis i rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego przestępstwa.

Około dwie godziny po tym zdarzeniu do wieluńskiej komendy zgłosił się 26- latek informując, że padł ofiarą rozboju i skradziono mu dwa telefony komórkowe oraz gaz. Wieluńscy kryminalni w trakcie rozmowy z mężczyzną nabrali wątpliwości co do wersji zdarzeń, która została im przedstawiona. Dzięki wnikliwości stróży prawa bardzo szybko ustalono, że żadnego napadu nie było, cała historia została przez niego wymyślona, a on sam wcześniej dokonał rozboju na dostawcy pizzy. Mężczyzna informując policjantów o napadzie chciał uniknąć odpowiedzialności za przestępstwo, które wcześniej popełnił.

Funkcjonariusze błyskawicznie zatrzymali 26- latka. Mężczyzna wskazując stróżom prawa miejsce ukrycia łupu, był bardzo zaskoczony faktem, że go tam nie ma. Kryminalni szybko udało się ustalić, że schowany przez mężczyznę łup pochodzący z rozboju został skradziony przez jego znajomego. Okazał się nim być 24- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który również został zatrzymany. Mundurowi odzyskali skradzione pieniądze. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Obaj mężczyźni zostali już przesłuchani. 26- latek usłyszał zarzut dokonania rozboju, z kolei jego 24- letni znajomy usłyszał zarzut kradzieży. Wobec 26- latka prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, z kolei przestępstwo rozboju zagrożone jest karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: http://www.wielun.policja.gov.pl

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: