Poszukiwany wandal wpadł w końcu w ręce policji

701
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

35- latek, mieszkaniec powiatu wieluńskiego, odpowie za uszkodzenie drzwi w jednym z mieszkań na terenie Wielunia. Mężczyzna został zatrzymany przez mieszkańców bloku bezpośrednio po zdarzeniu. Ponadto w trakcie zatrzymania okazało się ,że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wieluniu celem odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa.

Do zdarzenia doszło 15 lutego 2019 roku w jednym z bloków mieszkalnych na terenie Wielunia. O godzinie 23:15 oficer dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie dobijającym się do drzwi w jednym z bloków na os. Wyszyńskiego w Wieluniu. Na miejsce natychmiast wysłany został patrol policji. Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali lokatorów , którzy ujęli mężczyznę bezpośrednio po tym, jak ten uszkodził drzwi.

Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, wandal przed przybyciem policjantów uderzał i kopał wielokrotnie w drzwi powodując ich uszkodzenie. Zatrzymanym okazał się 35- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Mężczyzna znajdował się w pod wpływem alkoholu.  Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wieluniu do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa.

35-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, przy czym jego zachowanie zostało zakwalifikowane jako czyny o charakterze chuligańskim. Po przesłuchaniu mężczyzna trafi do zakładu karnego celem odbycia zaległej kary. Za ostatnio popełnione przestępstwo może grozić mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: