Funkcjonariusze policji i uciekający kierowca ranni w wyniku policyjnego pościgu

1222
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Prokuratura Rejonowa w Sieradzu wyjaśnia okoliczności zdarzenia do którego doszło wczoraj w miejscowości Dzierlin w gm. Sieradz. Uciekający przed policjantami kierowca potrącił dwóch funkcjonariuszy i uderzył w radiowóz. Mężczyzna także trafił do szpitala.
Około godziny 23.30 w miejscowości Warta policjanci podjęli próbę zatrzymania do kontroli samochodu osobowego marki Toyota Rav. Mieli bowiem podejrzenie, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mimo wyraźnych znaków dawanych przez mundurowych, mężczyzna prowadzący samochód nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki. W miejscowości Dzierlin policjanci przystąpili do kolejnej próby zatrzymania ściganego pojazdu. Wówczas kierowca uderzył w radiowóz, w którym przebywał funkcjonariusz, a następnie potrącił dwóch kolejnych interweniujących policjantów. W momencie kiedy funkcjonariusze wobec zagrożenia życia i zdrowia użyli broni służbowej, kierujący zaprzestał ucieczki. W związku z odniesionymi obrażeniami, został przewieziony do szpitala. Hospitalizowani zostali także trzej ranni policjanci.

Aktualnie trwają czynności procesowe pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu. Niewykluczone, że kierowca odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy. Jest to przestępstwo, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: