Zatrzymano 26-latka podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego

462
Fot. Pixabay.com (CC0 Creative Commons)

Policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego o wartości 550 zł. Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwo, w związku z tym za popełniony czyn odpowie w warunkach tzw. recydywy.

6 lutego 2019 roku wieluńskich policjantów poinformowano o kradzieży telefonu komórkowego. Do zdarzenia doszło dzień wcześniej w jednym ze sklepów. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonej, nieznany sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę pracownicy stoiska z gazetami zabrał pozostawiony przez nią na ladzie telefon komórkowy o wartości 550 zł.

Wieluńscy policjanci natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniu zajęli się sprawą. Ustalili, że moment kradzieży został nagrany przez sklepowy monitoring. Po obejrzeniu zapisu z kamer rozpoznali znanego im już wcześniej 26-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego. Momentalnie ustalono miejsce pobytu mężczyzny. Jeszcze tego samego dnia 26-latek został zatrzymany.

Skradziony telefon komórkowy niebawem powróci do właścicielki. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Złodziej działał w warunkach powrotu do przestępstwa. W związku z tym grozi mu kara nawet do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube: